1000 עפיפונים- עשרות אלפי עפיפונים שיופרחו ברחבי ישראל יהוו את שיאו של פרויקט חברתי ייחודי מסוגו בישראל.

May 6, 2002 admin 0 Comments

עשרות אלפי עפיפונים שיופרחו ברחבי ישראל יהוו את שיאו של פרויקט חברתי ייחודי מסוגו בישראל. עפיפונים יופרחו מצפון לדרום וממזרח למערב כחלק ממפגן ראווה שנועד לקדם דיאלוג תרבותי חברתי, סמל לגשר ולהידברות עם האחר.

הרעיון לפרויקט נולד בעקבות מחזה של ילד המעיף עפיפון על גדר ההפרדה. מחזה תמים זה הצית במוחם של שני אמנים, עדי יקותיאלי וג´ורג´ נוסטס, את הרעיון לקדם מיזם בינלאומי שבמהותו פעולה תמימה של הפרחת עפיפונים כאמצעי להבעת תקוות, עמדות וחלומות.

ביום המפגן יתכנסו קבוצות מאורגנות ומשתתפים פרטיים, המייצגים מגזרים וערכים שונים – דתיים וחילוניים, מבוגרים וילדים, ישראלים ופלשתינאים, אזרחי העולם הרחב ואחרים – כל אחד מהם יעיף עפיפון, אותו קישטו וציירו כסמל להידברות, אחווה וקבלה של האחר.
כל משתתף יאייר את העפיפון בהתאם למחשבות, לחששות, לחלומות לתקווה ולערכים בהם הוא מאמין.

“העמותה לאמנות בקהילה ודיאלוג בינתרבותי”, הוקמה בשנת 1998, ובראשה עומד האמן עדי יקותיאלי. יקותאלי רואה באמנות כלי ראשון במעלה להידברות ולדיאלוג, ומיישם את חזון העמותה מזה שנים בקהילות מגוונות בישראל ובעולם במוקדי קונפליקט.

לפרויקט הפרחת העפיפונים גייס עדי קהילות יהודיות בעולם, כשהכוונה היא להפוך ריטואל זה למסורת מתמשכת בכל רחבי העולם כשהמסר הוא שאמנות היא כלי לקידום דיאלוג עם האחר.

בסכסוך מתמשך ועמוק כל כך, במציאות קשה וכואבת, במקביל למה שייאמר וייעשה על ידי המנהיגים יש מקום ללמוד את ה”צד השני”, להשמיע ולהקשיב, בתקווה לעתיד משותף טוב יותר. פרויקט העפיפונים הינו יישום, הלכה למעשה, של אידיאולוגיה זו.
ליצירת קשר:
טל´ 9543939 09
דואר אלקטרוני: vykitedialog@barak.net.il
פרטים נוספים ב – www.10000kites.org

Next Post