5 סיבות מדוע לדבר על בריאות שלפוחית ​​השתן חשובה

הופכים להיות מועצמים

למרבה המזל, עבור אלה שמנהלים בריחת שתן, ישנן מספר דרכים לנסות ולהשיב תחושת עצמאות כמו גם לדאוג וללא דליפות.

 

חינוך ומידע

"מידע הוא בסיסי לתהליך העצמת המטופלים", על פי רשת העצמת המטופלים. על ידי חינוך אנשים לגבי בריחת שתן, ניתן להסיר את הסרת התסמינים. מחקרים מראים כי גישה למידע הנכון, בזמן הנכון, המועבר בצורה הנכונה, מובילה לנוחות מוגברת בלקיחת תפקיד פעיל יותר בהבנת וטיפול במתן בריחת שתן.

מוצרי בריחת שתן דיסקרטיים

בכל הקשור לניהול בריחת שתן קיימים כיום בשוק מגוון רחב של מוצרי בריחת שתן וציוד שהם דיסקרטיים, סופגים יותר ומתאימים יותר. החל מחיתולים למבוגרים עם לשוניות ועד פדים בריחת שתן ומגני מזרן, מוצרי בריחת שתן וציוד מציעים רמות הגנה שונות.

 

תרגילים קלים

האגודה הלאומית ליבשת (NAFC) מעודדת אנשים שמנהלים בריחת שתן לפתח תוכנית אימונים המפעילה את כל הגוף. תוכנית אימונים מעוגלת יכולה לכלול אימוני כוח, אימוני סיבולת, תרגילי שיווי משקל, שגרת גמישות לקידום ניידות ותרגילי שרירי רצפת האגן. עבור מטופלות הנאבקות עם בריחת שתן, תרגילי קיגל יכולים להועיל במיוחד בשיפור שליטה על שלפוחית ​​השתן. מרפאת מאיו מציעה תרגילי קיגל: מדריך הוראות לנשים.

 

מהי דליפת שלפוחית ​​השתן?

אם אתה מנהל כעת דליפת שלפוחית ​​השתן, אתה לא לבד. דליפת שלפוחית ​​השתן יכולה לקרות בזמנים שונים במהלך חייו של האדם והיא למעשה די שכיחה. כ -25 מיליון מבוגרים בארה"ב מנהלים סוג של בריחת שתן, בעיקר בשתיקה. בריחת שתן או דליפה יכולים לקרות לכל אחד בכל גיל, ולא רק לקשישים.

 

נשים

הריון, לידה וגיל המעבר עשויים לתרום לבריחת שתן אצל נשים. שרירי שלפוחית ​​השתן החלשה, שרירי שלפוחית ​​השתן פעילים יתר ונזק עצבי עלולים לגרום גם לבריחת שתן אצל נשים.

 

גברים

אנשים רבים עשויים לחשוב כי בעיות בערמונית אשמות ברוב הבעיות בשלפוחית ​​השתן של גברים, אך הרגלי אורח חיים ומצבים בלתי צפויים אחרים תורמים גם לדליפת שלפוחית ​​השתן אצל גברים. השפעות של ניתוח בגב התחתון, פגיעה בעמוד השדרה, סוכרת ואפילו עלייה במשקל עלולות לגרום לדליפות מסוגים שונים אצל גברים בכל גיל.

 

אורח חיים פעיל יותר

אם אתה יכול לדבר יותר על בריאות שלפוחית ​​השתן עם אחרים, אתה עלול להרגיש בנוח יותר כאשר אתה עושה פעילויות עם חברים ובני משפחה.

 

מוצרים טובים יותר

אם תוכל להסביר בבירור את מצבך ואת צרכיך, סביר יותר שתמצא מוצרים בעלי ביצועים טובים יותר.

 

טיפול משופר

ככל שתוכל לדבר עם הרופא שלך על מצבך, כך תוכל לפתח וליישם תוכנית טיפול טובה יותר.