האם פיזיותרפיה יכולה לשפר את בריחת השתן?

אם אתן סובלות מבריחת שתן, ותרגילי קגל פשוט לא מסייעים לכן להפחית או לפתור את הסימפטומים, קבלו רעיון נוסף: נסו לעבוד עם פיזיותרפיסט. פיזיותרפיסטים יכולים לעזור לנשים רבות הסובלות מסוגים מסוימים של בריחת שתן לפתח שרירי רצפת אגן חזקים יותר כדי לסייע להן לשמור על שלפוחית השתן ולהימנע מדליפה. למעשה, מספר מחקרים הראו כי עבודה עם פיזיותרפיסט יכולה להיות דרך יעילה מאוד להפחית או אפילו לחסל סוגים רבים של תסמיני בריחת שתן.

 

הלמידה כיצד לעשות תרגילי קגל בדרך הנכונה, כמו גם איך לשלב אותם לתוך חיי היומיום' היא קריטית כדי לקבל את היתרונות המקסימליים מהתרגילים האלה. כך תוכלו למנוע או להפחית את השימוש שלכן במוצרים אחרים, כולל רפידות ואפילו כמה תרופות. בנוסף, פיזיותרפיסט יכול לעבוד בשיתוף עם הרופא שלכן כדי להבטיח שמצבכן נמצא תחת פיקוח רפואי ראוי ומטופל מכל הבחינות, זאת כדי למקסם את הסיכויים שלכן לשלוט על הסימפטומים.

 

ברוב המקרים, המטפל יעריך אתכן תחילה, יסקור את הרישומים הרפואיים שלכן ויבצע הערכה של כוח, שליטה וסיבולת של שרירי רצפת האגן, וכן תיערך בדיקה לגבי נוכחותן של בעיות שריר-שלד אחרות. לאחר מכן, המטפל יעבוד איתכן כדי לתכנן תרגילי חיזוק שגרתיים המתאימים אישית לצרכים שלכן ולחנך אתכן בעניין התפקיד שיש לכן בפיתוח השליטה על הסימפטומים של בריחת השתן.

 

רוב המטפלים יעזרו לכן גם ללמוד כיצד לבצע את התרגילים לאורך כל היום, והם יכולים גם לספק עצות עבור אלה ששריריהן חלשים מאוד, אשר עשויות להרגיש מיואשות כאשר הן מתחילות את שגרת תרגילי קגל. בנוסף, מטפלים יכולים לספק הנחיות כיצד לבצע משימות יומיומיות, כך שתוכלו למזער את הסיכון לדליפות שתן.

 

אם אתן חוות סימפטומים של בריחת שתן, אין סיבה לסבול בשקט. כיום ישנן אפשרויות אפשרויות לטיפול במצב, להפחתת הסימפטומים או להעלמתם לחלוטין. הצעד הראשון שעליכן לעשות הוא לקבוע פגישה אצל הרופא שלכן, כך שתוכלו להעריך את מצבכן נכונה, ולהתחיל את המסע שלכן לעתיד בריא ובטוח יותר.