בריחת שתן כרונית לאחר הריון: זה לא טבעי

הגוף עובר הרבה שינויים במהלך ההריון, ויש לקחת בחשבון שזמן מה יחלוף עד שהגוף שלך ישוב פחות או יותר למה שהיה לפני כן. אחד השינויים שנשים רבות חוות, הן במהלך הריון והן מיד לאחריו, הוא בריחת שתן. אבל בעוד שברוב המקרים הבעיה נפתרת מעצמה עם הזמן, חלק מהנשים עדיין עשויות להזדקק לעזרה קטנה כדי לוודא שאכן הסימפטומים שלהן נעלמו כליל.

 

אם את חווה בעיות עם שלפוחית ​​השתן כתוצאה מההריון שלך, הנה מה שאת צריכה לדעת לגבי זה:

 

נשים בהריון נוטות לחוות אחד משני הסוגים של בריחת שתן: אי שליטה בשלפוחית השתן, המתרחשת כתוצאה מלחץ מוגבר עליה, ושלפוחית ​​רגיזה, שמתבטאת בצורך בלתי נשלט להשתין כתוצאה מעוויתות של השלפוחית. שני מצבים אלה לעתים קרובות נעלמים בעצמם בימים ובשבועות שלאחר הלידה, כחלק מחזרתו של הגוף למצב של טרום הריון. עם זאת, אצל חלק מהנשים, הריון יכול לגרום לשרירי רצפת האגן להיחלש, וכתוצאה מכך, ליצור מצב של תסמינים ממושכים שיש להתאמץ קצת על מנת להתגבר עליהם. אפיזיוטומיה (חתך חיץ) יכולה גם היא לפגוע בשרירי רצפת האגן, ולגרום בכך לבריחת שתן מתמשכת.

 

נשים רבות סבורות כי ביצוע תרגילי קגל מועיל במיוחד בשחזור או בשמירה על השליטה בשלפוחית ​​השתן. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לבצע אותם כראוי:

 

– הרפי את הישבן ואת שרירי הירך.

– כווצי את שרירי רצפת האגן שלך (דמי פעולה של לחיצה על השרירים כדי לעצור את זרימת השתן. שרירים אלה הם שרירי רצפת האגן שלך).

– שמרי על שרירים אלה קפוצים תוך כדי ספירה עד עשר, ואז שחררי תוך כדי ספירה עד עשר.

– חזזרי על כך עשר פעמים.

– בצעי סדרה של עשרה תרגילים בבוקר, אחר הצהריים ושוב לפני השינה.

 

זה לוקח בערך ארבעה עד שישה שבועות של תרגול קבוע עד שרואים תוצאות.

 

טיפים נוספים: הימנעי משתיית משקאות המכילים קפאין, מפני שהם יכולים לגרות את שלפוחית ​​השתן שלך. אל תחזיקי את השתן כאשר השלפוחית ​​שלך מרגישה מלאה; דבר זה יכול גם לגרום לגירוי מיותר של השלפוחית. עד שתשיגי שליטה מלאה על בעיית בריחת השתן, תוכלי ללבוש תחתונים או רפידות שיעזרו לך להישאר יבשה ולהימנע ממבוכה.

 

והכי חשוב, אם את סובלת מבריחת שתן מעבר לשישה שבועות לאחר הלידה, מומלץ שתבקרי אצל רופא לצורך הערכת מצב. בניגוד למה שאנשים מסוימים חושבים, בריחת שתן כרונית היא לא מצב טבעי וקבוע לאחר ההריון. יש שפע של אפשרויות טיפול זמינות היום כדי לעזור לך להשיג שליטה על הבעיה, כך שתוכלי להוביל חיים נוחים ובטוחים יותר.