כל מה שאתם צריכים לדעת על בריחת שתן

מה זה בריחת שתן?

אי שליטה גופנית על הסוגרים נגרמת על ידי חוסר יכולת להגיע לשירותים לפני שכבר מאוחר מדי. את רוב הבעיות הללו ניתן לייחס למחלות פיזיות, כמו ליקויי ראייה או ליקוי קוגניטיבי. ברוב המקרים, אנשים עם בריחת שתן הם בעלי תפקוד שלפוחית תקין; הם פשוט נתקלים בבעיות בדרך השירותים.

מי נמצא בסיכון ?

כל מי שיש לו מחלה כלשהי או מצב אחר שמונע ממנו להגיע לשירותים בבטחה, יכול להיות בסיכון לבריחת שתן. אנשים אלה עלולים לסבול מכאבים במפרקים, הם יתקשו לעמוד, להוריד את הבגדים ולשבת על האסלה. אנשים עם מחלת אלצהיימר או דמנציה לא נמצאים במצב קוגניטיבי המאפשר להם לדעת מתי שלפוחית השתן שלהם מלאה,ולכן הם מרטיבים את עצמם. אנשים שמנים, מטופלים המרותקים למיטה ואנשים המשתמשים בכיסא גלגלים עשויים גם הם להתקשות להגיע לשירותים בזמן.

טיפולים בבריחת שתן

טיפול בבריחת שתן יהיה בהתאם לסיבה שמונעת מהסובל להגיע לשירותים בזמן:

– אם יש לכם חולשה בידיים או שאתם סובלים מדלקת פרקים, עדיף שתלבשו בגדים שקל להוריד. בחרו בחגורות גמישות או בכפתורים נצמדים במקום לחצני לולאה ורוכסנים.

– הטיפ הבא חל על כולם, אבל במיוחד על אלה שיש להם בעיות ראייה או חוסר איזון פיזי: וודאו שאתם יודעים את המסלול לשירותים, זאת כדי למנוע נפילות לא רצויות.

– אנשים עם בעיות ניידות ואיזון עשויים להפיק תועלת מידיות הבטיחות המותקנות בשירותים.

– אנשים עם בעיות ראייה צריכים לשמור על המסלול לשירותים מואר היטב באמצע הלילה. השארת אור לילה ליד חדר האמבטיה יכול גם לסייע במניעת פציעות ונפילות.

– מטופלים המרותקים למיטה עשויים למצוא את השימוש בשירותים ניידים קל יותר ובטוח יותר, במקום לנסות למהר לחדר האמבטיה.

– חולי האלצהיימר ואנשים אחרים עם תפקוד מנטלי לקוי צריכים להתאמן על כך. המטפלים צריכים להזכיר להם להשתמש בשירותים על בסיס קבוע, בערך כל שעתיים.

– לבסוף, חיתולים ורפידות לבריחת שתן מציעים לאנשים שהם בדרך כלל בריאים דרכים נוחות יותר לנהל את בעיות השליטה בשלפוחית ​​השתן שלהם. מי שלובש תחתוני מגן כמו חיתולים ומוצרים אחרים צריך להחליף אותם לעתים קרובות כדי למנוע פריחות ופצעי לחץ.

כיום ניתן לטפל בכל סוג של בריחת שתן, אז אם אתה או יקיריך חווים דליפות לא רצוניות, פנו לרופא בהקדם האפשרי.