על הרפואה המשלימה

הרפואה הממסדית בישראל נותנת מענה הולם למרבית הבעיות הרפואיות והמחלות הקיימות. כמובן, שיש חוליים אשר מוגדרים כסופניים והטיפול השמרני אינו יכול לרפא אלא, בעיקר להקל ולשפר איכות חיים. יחד עם זאת, כל חולה  המגיעה עם בעיה כלשהיא מקבל טיפול מתאים. לעיתים, מדובר על טיפולים תרופתיים, על חבישות, קיבועי גבס, ועוד, ובמקרים מורכבים, על ניתוחים ופרוצדורות מורכבות אחרות אשר נועדו לתקן, לרפא, להסיר גידולים ומפגעים אחרים ועוד. הרפואה כוללת מתן פתרונות לכל אברי הגוף ומשום כך, רופאים מתמחים בתחומים ספציפיים כמו, לב, כלי דם, עיניים, אא"ג, ממערכות העיכול, ועוד. יש גם התמחות לגילאים שונים ובין היתר: לילדים, לקשישים ועוד.

לצד הרפואה המסורתית  התפתחו לאורך השנים תורות שונות של רפואה משלימה. כאן מדובר על תורות שחלקן הגדול מגיע ממדינות במזרח אסיה והמבוססות על פילוסופיות רפואיות עתיקות. הטיפול כאן נעשה בעזרת ידיים, רגליים וכלים אחרים, ועם שימוש במרקחות טבעיות שלא על בסיס כימי. העיקרון המנחה רפואה משלימה זאת כי הריפוי נעשה על ידי הגוף עצמו ועל ידי כוחות פנימיים המצויים בו. הטיפולים לסוגיהם רק מהווים גורמים מניעים וזרזים המעוררים מערכות שונות בגוף לפעולה. הם ממריצות דם, מעודדים חומרים שונים והורמונים המצויים בתוך הגוף לפעילות, וכך מתגבר הגוף על בעיות שונות ו/או מצמצם אחרות. כל זאת לטובת האדם הסובל והמתמודד.

אילו טיפולים ניתן למצוא במרכז לרפואה משלימה?

טיפולים שונים מתבצעים על ידי מומחים והדיקור סיני הוא אחד הנפוצים. הוא מטפל בבעיות בתחום הנוירולוגיה, אורתופדיה, גניקולוגיה, עור, ריאות ונשימה ובעיות פנימיות נוספות. טיפולים אחרים הינם:  כוסות רוח, גואה – שה ועוד. אחרים מגיעים מאירופה וביניהם ניתן למנות את ההומיאופתיה, הרולפינג, והארומתרפיה. קיימים טיפולים מקובלים אחרים שהגיעו גם מדרום אמריקה וממקומות אחרים בעולם וכאן בין היתר, מדובר על  רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי רפואי, טווינא, נטורופתיה, פלדנקרייז, עיסוי הוליסטי ועוד. כולם טיפולים אשר מטרתם לפתור בעיות שונות ולהביא לאיזון נכון של גוף ונפש. כולם הותאמו לחברה המערבית וחלקם אף השתלב בה בהצלחה. יתרונם הרב הוא בקבלת טיפול מרגיע שלאחריו מסוגל הגוף להתגבר ביתר קלות על בעיות קליניות שונות. 

איך דיקור סיני עובד?

מומחי רפואה משלימה מאמינים כי בגוף קיימים ערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים הנמתחים לאורכו. טיפול הנעשה עליהם או לידם יכול לעורר מערכות שונות בגוף ואלו הם יטפלו היטב בנגעים קיימים. לדוגמא, טיפול רפלקסולוגיה, הנפוץ, נעשה באמצעות כפות הידיים הלוחצות ומעסות איברים דוגמת כף הרגל, אוזניים, ידיים, בטן וגב. הדיקור הפופולארי אף הוא, נעשה עם החדרת מחטים דקות בנקודות מיוחדות לעור לאורך או ליד המרידיאנים, וטיפול בנקודה מסוימת אותה בוחרים עשוי להשפיע לטובה על בעיה קיימת באבר הקשור לנקודת הדיקור. מומחי רפואה טבעית משלימה לומדים רבות על תחומי עיסוקם ויודעים איך לטפל ספציפית בכל בעיה. טיפולים אלו נערכים במהלך פגישה אחת או יותר.