האם ניתן למנוע בריחת שתן?

לעתים קרובות אנו מדברים על בריחת שתן כאילו זה כבר קרה. ברוב המקרים, אם אתה מבקר באתר זה, כנראה שהוא קיים. אבל יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות שיכולים למנוע התחלת בריחת שתן מלכתחילה. רוב הדברים האלה עשויים גם לעזור לך לנהל, או אפילו לסלק תסמינים של בריחת שתן לאחר שכבר קיבלת את זה. קרא למטה כמה טיפים להפסקת בריחת שתן.

 

טיפ מס '1: לשמור על משקל בריא

נשיאת משקל נוסף מפעילה עומס רב על רצפת האגן וגורמת לשרירים להיחלש ולהוביל לדליפות. בנוסף, אנשים הסובלים מעודף משקל בדרך כלל מפעילים לחץ נוסף על שלפוחית ​​השתן שלהם, מה שעלול להוביל לדליפה. שמרו על משקל בריא על ידי ביצוע תזונה בריאה והפיכת פעילות גופנית לחלק משגרת חייכם. בונוס: שילוב פעילות גופנית ביום שלך יכול לחזק את שרירי הליבה ורצפת האגן שלך, מה שמוביל להגנה גדולה עוד יותר מפני נזילות.

 

טיפ מס '2: אל תעשן

עישון בפני עצמו הוא הרגל מכוער ומזיק לבריאותך ביותר מאופנים. אנשים שמעשנים יכולים בסופו של דבר לפתח "שיעול מעשנים" כרוני. שיעול כרוני זה יכול להפעיל עומס רב על רצפת האגן, ולגרום לו להיחלש ולהוביל לבריחת שתן. עישון גם מגרה את שלפוחית ​​השתן וגורם לכך שתזדקק לטיולים תכופים יותר לשירותים. וגם, עישון יכול להוביל לסרטן שלפוחית ​​השתן. זקוק לעזרה לבעוט בהרגל? קרא את הטיפים האלה.

 

טיפ מס '3: שמרו על רצפת האגן

רצפת האגן היא סל שרירים התומך בשלפוחית ​​השתן, פי הטבעת והרחם אצל נשים, ושלפוחית ​​השתן, פי הטבעת והערמונית אצל גברים. שרירים אלה חיוניים לשמירה על השליטה על שלפוחית ​​השתן והמעיים. שמירה על בריאות רצפת האגן יכולה לעבור דרך ארוכה במניעה או טיפול בבריחת שתן. למידע נוסף על רצפת האגן וכיצד ניתן להגן עליה כאן.

 

טיפ מס '4: צפו בתזונה

זה אולי מהדהד את טיפ 1, אבל גם אם אתה נמצא במשקל אידיאלי, אם אתה אוכל מזונות המגרים את שלפוחית ​​השתן (ואם אתה רגיש לבריחת שתן), ייתכן שאתה מגדיר את עצמך לדליפות. ישנם חומרים מגרים שלפוחית ​​השתן רבים (ראה רשימה של כמה מהם כאן) אך הם יכולים להשתנות מאדם לאדם: מה שמרגיז אדם אחד עלול שלא להפריע לאחר. אם אתם חווים דליפות, שימו לב היטב לדיאטה שלכם ושימו לב למאכלים העלולים לגרום לדליפות.

 

ישנם עוד טיפים כמו להצטייד בתחתונים סופגים.