להזדקן בכבוד: כיצד תוכלו לחיות בצורה נוחה ובטוחה גם בגילאים מבוגרים יותר

מבוגרים רבים יכולים להמשיך לחיות חיים פעילים ומלאים גם לאחר היציאה לפנסיה, עם זאת, בטיחות היא תמיד סיבה לדאגה כאשר אנו חיים לבדנו. ככל שגופנו מזדקן אנו מתמודדים עם בעיות כמו בריחת שתן, הסיכון לנפילות, עצמות שבורות ופציעות אחרות גדל, ועבור רבים מאיתנו, להישאר בבית זה לא פתרון ריאלי למצב. זה נכון במיוחד כאשר יש מדרגות בבית או שבילים שאינם נגישים עבור כיסאות גלגלים או הליכונים, ולכן הכרחי שנדע להעריך את ביתנו כדי לראות אילו סכנות עלולות לארוב לנו, לתקן או להחליף כל מכשיר שבור וכן לבחון היטב את הצרכים שלנו בשנים הקרובות. כמו הרכישה של פתרונות לבריחת שתן, לחצו כאן לרכישה של חיתולים למבוגרים במחיר זול.

 

לפניכם 4 טיפים טובים שיסייעו לכם לשמור על נוחות ובטיחות במקום מגוריכם:

 

נחוץ שיפוץ

אם אתם גרים באותו בית במשך שנים רבות, סביר שתצטרכו לערוך שיפוץ או להתעדכן בכמה דברים חדשים, בעיקר באזור המטבח והאמבטיה. בחנו את אביזרי החשמל שבביתכם, כמו תנור ומקרר, ושקלו החלפת הטכנולוגיה הישנה בדגמים חדשים יותר. מכשירים רבים היום מגיעים עם תכונות "חכמות", כמו אזעקות  ואפשרות של כיבוי אוטומטי. אלה דברים חשובים ומועילים מאוד עבור המבוגרים שבינינו. באשר לאמבטיה ושירותים, רצוי להוסיף מחצלות גומי שאינן מחליקות, כמו גם מעקות בטיחות ומושב מקלחת.

 

הערכה מחודשת

הסתכלו על הבית שלכם מנקודת מבט שלכם בתור אנשים מבוגרים יותר. האם תוכלו לעלות במדרגות בקלות, או לנווט בין שבילים שאינם מותאמים לכיסא גלגלים או הליכון? הסירו את העומס שישנו בכל מקום בבית, בין אם אלה שטיחים ישנים עם פינות מקופלות או גב חלקלק שיכולים לגרום לכם למעוד, או ריהוט מיותר שאתם עלולים להיפצע ממנו. בנוסף, הוסיפו תאורה לחדרי מדרגות ואזורי מגורים ראשיים על מנת להבטיח שניתן לראות היטב את הדרך; מנורות לילה הן כלי נפלא שצריך להיות בכל חדר. רעיון טוב נוסף הוא לוודא שחדרי שינה וחדרי אמבטיה יהיו נגישים לכיסא גלגלים וכי פתחי הכניסה אליהם רחבים מספיק, במיוחד בבתים ישנים.

 

הכי בטוח בבית

עבור השקט הנפשי שלכם, תמיד נחמד שיש אזעקה או חיישני תנועה בבית, והם יכולים גם להיות מועילים קצת יותר ולהזכיר לכם לנעול. שקלו להשקיע בשירות אזעקה עם אורות וחיישני תנועה המותקנים סביב המערכת, אשר יסייעו לכם לראות טוב בלילה.

 

רעיון טוב נוסף הוא לוודא שיש מטפי כיבוי תקינים ומוכנים לשימוש במטבח ובכל חלל מגורים שבו ייתכן עישון או שימוש בנרות. התקינו גלאי של פחמן חד חמצני ואזעקות עשן בחלל המגורים.

 

חיות מחמד זה תמיד נחמד

כלבים וחתולים יכולים להיות חברים נפלאים עבור כולם ובכל גיל, והם יכולים גם להעניק יותר מרק חברה טובה ונעימה. בעלי חיים מסוגלים לעשות הרבה יותר בשבילנו, למשל, הם גם מסייעים להוריד את רמות הלחץ בחיינו, וזה יכול להיות מועיל מאוד עבור אנשים שחיים עם דמנציה או מחלת האלצהיימר.

 

ההתארגנות הגדולה הזו עשויה להיראות כמו משימה קשה, אבל אם אתם מתכננים היטב ולוקחים את זה צעד אחד בכל פעם, ייתכן שתוכלו פשוט להישאר בבית שלכם עד סוף ימיכם.